ciąża,  MTHFR,  PAI-1,  polimorfizm,  życie

Jestem mamą! Pomimo trzech poronień i polimorfizmów w genach MTHFR i PAI-1

Oto stało się!
1 września 2018 r., o godzinie 23:57 na świat przyszedł nasz syn! Urodzony siłami natury ważył 3000 g, mierzył 55 cm i dostał 10/10 punktów w Skali Apgar. Można rzec, że równy z niego gość;)

Wyczekany, wymodlony, ukochany od pierwszej chwili, gdy tylko dowiedzieliśmy się, że został poczęty.

Dziś ma już dwa tygodnie i z dnia na dzień jesteśmy coraz bardziej wdzięczni Bogu za to, że daje nam doświadczać cudu rodzicielstwa.

W mojej głowie kłębi się mnóstwo przemyśleń, porad praktycznych dotyczących porodu i pierwszych dni połogu, przeżywam sporo różnorakich emocji i nie mogę doczekać się, kiedy to wszystko spiszę i opublikuję.

Póki co priorytetem jest szeroko pojęte poznawanie pierworodnego, jego potrzeb, jego nastroju i odpowiadanie na nie w adekwatny sposób (co czasem bywa niełatwe, ale uczymy się z mężem dość szybko:)).

Czytających tego bloga zapewniam o kontynuacji; dziękuję jednocześnie za wszystkie maile z informacją, że jest potrzebny, a moja historia dodaje otuchy. Na pewno będzie teraz mały zastój, bowiem priorytety zmieniły mi się z dnia na dzień, ale wierzę, że niebawem zorganizuję się tak, by w planie dnia (no, tygodnia) uwzględnić pisanie postów.

A tymczasem pozdrawiam serdecznie Czytelniczki i Czytelników!

I Bogu niech będzie chwała za ten przepiękny prezent, jakim nas obdarował!

11 komentarzy

 • No to będę mamą

  Cześć Karolina! Bardzo się cieszę, że jestes z nami! Napisałam już kilka nowych postów. Na razie "do szuflady". Czekają na spokojny czas, bo chciałabym zacowac jakąś chronologię i sens:) Przyznaję, że Twój komentarz mnie zmobilizował i skończyłam jednego z dłuższych postów:) Proszę "zaatakuj" mnie wkrótce ponownie!

 • Karolina N

  Haha, pierwszy raz w życiu ktoś otwarcie każe mi siebie atakować 😉 Nie zostaje mi nic innego jak spełnić te prośbę. Świetnie, że jednak piszesz, bo przez chwilę myślałam, czy całkiem nie porzuciłaś bloga. Bardzo ucieszyła mnie Twoja odpowiedź 🙂 To owocnej pracy, lekkiego pióra i do usłyszenia wkrótce! 🙂

 • No to będę mamą

  Karolina! Dziękuję za cierpliwość. Dzieje sie tyle, że nie wiem w co ręce wkładać. Tak błyskiem – żyjemy, mamy się dobrze, młodego rehabilitujemy, bo ma obniżone napięcie mięśniowe. We mnie jest cała plejada przeróżnych emocji każdego dnia i z jednej strony odnalazłam się już w roli mamy, a z drugiej czasem czuję się jak kompletna niezdara w temacie;)
  Tematy na posty notuję z wiarą, że nadejdzie dzień, kiedy uzupełnie notatki i opublikuje ładnie to, co już jest:)
  Proszę, atakuj dalej!!
  Pozdrawiam ciepło!!

 • AnnA

  No to będę.. Cię chwalić i dziękować Ci droga Autorko za tyle wartościowych wpisów 🙂
  Ja jestem na początku drogi.. ale dzięki Tobie już mi lepiej i się nie boję. Cieszę się, że tu trafiłam. Wróć kiedyś!! Proszę. Wszelakiego dobra 🙂

 • kropka

  Cześć mam pytanie do Mamy która jest po trzech poronieniach i udało się zostać Mamą Gratulacje 🎆 jeśli mogę zapytać gdzie na śląsku znajdę lekarza który będzie umiał prowadzić ciążę MTHFR? A drugie jest do Wszystkich Kobiet bardzo pragnę być Mamą ale mam już 40 lat jestem po trzech poronieniach i 8 lat mi zajęło dlaczego straciłam swoje dzieci,żaden lekarz mi nie pomógł nawet w nakierowaniu jakie badania trzeba zrobić.Teraz nie potrafię myśleć że będzie dobrze i nie mam lekarza który by wiedział więcej niż ja.Kogo jak nie Was Kobiety spytać czy starałybyście się jeszcze o dziecko?Dziękuje z góry za odpowiedź

 • kropka

  Witam! Nie wiem czy dobrze odczytałam czy na dobrego maila napisałam czy to jest mail:notobedemama@gmail.com.Jeśli tak to czekam cierpliwie na odpowiedź.Życzę zdrówka i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *