O BLOGU

W dniu, w którym dowiedziałam się, że CHYBA BĘDĘ MAMĄ, spontanicznie zapisałam myśli, jakie mi towarzyszyły. CHYBA zamieniło się w BĘDĘ i notowałam kolejne zdania. Radość z poczęcia trwała krótko. Gdy nie było mi dane cieszyć się zbyt długo także z drugiej ciąży – rozpoczął się zupełnie nowy etap mojego życia. Pełen pytań, poszukiwania i znajdowania odpowiedzi, diagnostyki i konsultacji. Historia trzeciej ciąży była najtrudniejsza. Historia czwartej wprowadziła nową jakość i ocean radości już NA ZAWSZE.

Ten blog to dziennik z kilkoma rozdziałami. Najpierw – począwszy w roku 2014 – zapis mojej drogi do wymarzonego macierzyństwa. Drogi wyboistej, kamienistej, często dla mnie niezrozumiałej. Drogi pełnej wiary, że stanie się cud.

Następnie – opis poszukiwania przyczyny poronień i działań podejmowanych, gdy okazało się, że najprawodpodobniej powodem są polimorfizmy genów MTHFR i PAI-1. W międzyczasie trwały też poszukiwania odpowiedzi na pytanie: jak żyć?

Później – zaskakujący początek roku 2018 – dwie kreski na teście ciążowym i kolejne miesiące oczekiwania na narodziny dziecka z medycznymi przygodami po drodze.

Aż w końcu czwarty rozdział to codzienność z naszym synkiem i moje w niej istnienie. Zderzenie wyobrażeń i oczekiwań z rzeczywistością, rozwój dziecka i nieustanne uczenie się nowej roli inspirują posty w temacie nie tylko rodzicielstwa, choć te zdecydowanie wiodą prym:)